Turistler İçin Fahiş Fiyatlardan Kaçının Uyarısı

0

Trabzonlu Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç turizm haftasında Trabzonlu esnafları uyararak çifte fiyat uygulamamalarını ve fahiş fiyatlardan kaçınırlarsa turizmin daha büyük bir hızla gelişeceğini belirterek uyardı.

 

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç turizm haftası için yaptığı yazılı açıklamada açıklamada Trabzon’un tarihi, kültürel mirasları ve doğal güzellikleri ile büyük bir turizm potansiyeli olduğunu fakat esnafların buna bir fırsat gözüyle bakmamaları için uyardı ve açıklamasına şunları ekledi:

“Bu potansiyeli doğru kullanmak ve bundan azami derecede gelir elde etmek bizim görevimiz ve sorumluluğumuz olmalıdır. Bu anlamda turistlerle direkt muhatap olan esnafımız özellikle de otelciler, lokantacılar, taksiciler başta olmak üzere bütün vatandaşlarımıza sorumluluk ve yükümlülükler düşüyor. Turistlerimize ve ziyaretçilerimize yönelik her türlü çifte standarttan, fahiş fiyat uygulamalarından şehrimizin imajı açısından mutlak surette uzak durmalıyız. Şehrimiz her ülkeden turistin cazibe noktası haline gelmiştir.’’

Son yıllarda Trabzon için turizm gelirlerinin yüksek bir ivmeyle arttığını işaret eden belediye başkanı ‘’Şehrimiz eşsiz doğası, yeşilliği, yaylaları, tarihi ve kültürel yerleriyle her ülkeden turistin cazibe noktası haline gelmiştir. Ülkemize gelen turistler, esnafımız ve konaklama tesislerimiz için ciddi gelir kapısı olmuştur. Bunu iyi değerlendirmeliyiz ve kendi ayağımıza kurşun sıkmamalıyız. Bu konuda hem vatandaşlarımıza hem esnafımıza hem de kamu görevlilerine büyük sorumluluklar düşüyor.’’ sözleriyle bu önemli açıklamasına noktayı koydu.

Paylaş

Yorum bırakın