Ordu Vali Vekili, Şehit Ailesine ‘Şehadet Belgesi’ni Teslim Etti

0

Geçtiğimiz ay Şırnak’ın Silopi ilçesinde şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı’nın ailesine, ikamet ettikleri evde, Ordu Vali Vekili Ekrem Ballı tarafından ‘Şehadet Belgesi’ verildi.

 

20 Mart’ta son yolculuğuna uğurlanan Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı, Şırnak’ın Silopi ilçesindeki bir operasyonda, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda şehit olmuştu. Perşembe günü Ordu Vali Vekili Ekrem Ballı, şehit ailesine ‘Şehadet Belgesi’ni sundu. Altınordu İlçe Müftü Vekili Fatih Özdemir’inde bulunduğu Şahadet Belgesi takdiminde, şehit Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı için dua edildi.

Ordu Vali Vekili Ekrem Ballı, Altınordu İlçe Müftü Vekili Fatih Özdemir Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer ve ilgili müdürlerin bulunduğu heyet, Altınordu ilçesi Akyazı Mahallesi’nde ikamet eden şehit ailesinin evine gelip Şehadet Belgesi’ni teslim etti. Vali Vekili Ballı, Şehadet Belgesi’ni şehidin babası Bahattin Damcı, annesi Emine Damcı ve kardeşi Ayşegül Damcı’ya takdim etti.

Ballı, şehitlik mertebesinin önemine vurgu yaparken, vatan uğruna evlatlarını toprağa veren aileye başsağlığı ve sabır diledi. Ballı, “Şehidimiz, inancımız gereği en ulvi makam olan şehitlik mertebesine erişerek, Peygamber efendimize komşu olmuştur. Rabbim ruhunu şad eylesin. Onun aziz hatırasını her zaman yaşatacağız. Geride bıraktığı siz değerli ailesine sahip çıkacağız. Bütün arkadaşlarımızla birlikte sizlerin emrindeyiz, her zaman yanınızdayız” şeklinde konuştu.

Paylaş

Yorum bırakın