Sekizinci Kez Belediye Başkanı Seçildi, Güven Tazeledi

0

Belediye Başkanlığı görevini babasından devralan Tuncer Uzunoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Yazıcık beldesi için sekizinci kez seçildi. 35 yıldır Niksar Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Uzunoğlu, “Bizim amacımız hizmet etmek” dedi.

 

Babası Yaşar Uzunoğlu’ndan 1984 yılında Belediye Başkanlığı görevini devralan Tuncer Uzunoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde sekizinci kez seçilerek başarısını pekiştirdi. Seçime Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) katılan Uzunoğlu, bin 7 yüz 93 oyun 731’ini aldı.

Niksar halkının güvenini kazandığını kanıtlayan Uzunoğlu, “Halkımın isteği doğrultusunda sekizinci dönemimde yeniden seçildim. İnşallah sekizinci dönemde de hizmetlerimin devamı gelecek. Benim amacım partiye bağımlı kalmaksızın hizmet etmekti, halkımla devlet arasında daha iyi bir köprü kurabilme, hizmetlerin daha iyi olması ve bürokratik ilişkilerimizin daha iyi değerlendirilebilmesi de amaçlarım arasında.” şeklinde konuştu.

1984 yılında bağımsız olarak yerel seçimlere katılan ve 35 yıldır görevini sürdüren Uzunoğlu, 28 yaşında bağımsız aday olarak seçildiğini ve o günden bugüne görevini yerine getirdiğini işaret etti ve “Devletle halkım arasında daha iyi köprü kurabilme, hizmetlerin daha iyi gelebilmesi, bürokratik ilişkilerimizin daha iyi değerlendirilmesi anlamında ilk 6 dönem bağımsızlığı tercih ettim. Birinci dönemim dışında her dönem karşımda rakibim oldu. 35 yıl elbette uzun bir süre ama halkla iyi diyalog içinde olmamız bunu sağladı. Hizmetlerimizi halkımızın istekleri doğrultusunda, halkımızla birlikte değerlendirerek yaptık. Halktan hiç ayrılmadık. Hep iç içe olduk. Birlikte yaşadık” diye ekledi.

“Vatandaşımızın en son tercihi ben oldum”

Niksar’da 6 dönem bağımsız aday olarak seçilen Uzunoğlu, yedinci ve sekizinci dönemlerinde CHP’den aday gösterildi. Geçtiğimiz seçimlerde, sekizinci döneminde, 3 Belediye Başkan adayı içinden en çok oyu alan aday oldu. Kazandı ve mazbatasını aldı. Uzunoğlu’nun 8. Döneminde başkanlık görevine devam edecek.

12 Eylül dönemini yeni atlatmış bir Türkiye’de ilk seçimini kazanın Uzuner, o zamanlar siyasi partilerin kendilerini kanıtlayamadıklarını ve belirsizliklerin olduğunu belirterek o dönemlerde bürokraside ve iktidarda önyargılar taşımamak adına bağımsız olmayı tercih ettiğini söyledi. Bunun meyvesi olarak da mevcut iktidarla dayanışma içine girebildiklerini be iyi hizmet aldıklarını söyledi ve “Bağımsız olduğunuz zaman devlet kademesinde ve bürokraside size önyargısız yaklaşıyorlar.” diye ekledi.

8 dönemdir seçimlerde galip gelen Uzunoğlu, bu başarısının kaynağının halkın güvenini kazanması olduğunu söyledi. Hizmetleri yerine getirdiğini ve bunun karşılığını seçimlerde görüldüğünü ifade eden Uzunoğlu, “Sadece bir dönemin dışında diğer seçimlerin hepsinde rakip adaylar vardı karşımda. Onlar ile demokratik oluşumlar içerisinde gayet güzel yarıştık. Ama vatandaşımızın en son tercihi ben oldum” dedi.

35 yıllık görev hayatında birçok hizmet gerçekleştirdiğini ifade eden Uzunoğlu, kendisinin ve halkının en büyük isteğinin Niksar beldesinin ilçe yapılması ve yaylalarının tanıtılıp turizme kazandırılması olduğunu söyledi.

Paylaş

Yorum bırakın