İlk Önce Kapısını Söktü Sonra Makam Araçlarını Toplattı

0

Mazbatasını alan Amasya Belediye Başkanı Milliyetçi Hareket Partili Mehmet Sarı ilk görev makam odasının kapısını söktürdü ve ardından belediye müdürlerine tahsis edilmiş 15 aracı geri toplattı ve belediyenin garajına çektirdi.

Seçim öncesi vaatlerinde ‘’Hiç kimse belediyenin aracıyla evine gidemeyecek.’’ Sözlerini sarf eden Sarı, araçları toplatmasının ardından ‘’ Araç kullanma işine son. Makamların araç kullanmasını ortadan kaldırdık’’ açıklamasında bulundu.

Gün içinde belediye aracı ile işi olan müdürlerin yeni kurulan ulaştırma birimi ile iletişime geçip geçerli gerekçeyi sunması dahilinde kendisine ilgili birimin araç tahsisinde bulunacağı söyledi. Aynı kuralların kendisi için de geçerli olduğunu belirten Sarı ‘’ Belediyenin hiçbir aracı makamı, mevkisi ne olursa olsun hiçbir kimsenin evinin önünde durmayacak.’’ diyerek dikkatleri üzerine çekti.

Araçların satılıp satılmaması konusunda henüz bir karar almadıklarını ama karar sonuçlanır sonuçlanmaz açıklayacaklarını belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı şimdiden araçların belediye garajına çekilmesiyle bile büyük ölçüde tasarruf ettiklerini söyledi. Konuşmasına ‘’ bu sayede sabah evlerinden çıkan müdürlerin bir başından bir başı 8 kilometre olan şehrin tam ortasında olan belediyeye gelirken sorumluluk alanlarını da kontrol edebilecekler.’’ Cümleleriyle son veren Belediye Başkanı düzenlediği basın toplantısında kendisine hediye olarak getirilen köy yumurtalarını ikram etti.

Paylaş

Yorum bırakın